• Czas dostawy i koszty wysyłki

1. Dostawy towarów zamawianych w sklepie realizowane są na terenie całego kraju.
2. Koszt dostawy produktów jest uzależniony od wartosci zamówienia, sposobu płatności oraz metody odbioru.
3. Dostawy realizowane są za pośrednictwem firmy kurierskiej Inpost: Paczkomaty Inpost, kurier Inpost

a) Wysyłka kurierem INPOST
koszt wysyłki to 17 zł lub 20 zł w przypadku pobrania za każde 30 kg - jeden koszt transportu jest pokrywany przez dobrekarmy.pl za każde wydane 350 zł netto

b) Wysyłka paczkomatem INPOST
koszt wysyłki to 12 zł lub 15 zł w przypadku pobrania za każde 25 kg - jeden koszt transportu jest pokrywany przez dobrekarmy.pl za każde wydane 350 zł netto

Paczka paczkomatowa :


Uwaga: żaden z gabarytów pojedynczego towaru nie może przekroczyć wielkości paczkomatu tj. 41 X 38 X 64 cm

Prosimy nie wybierać przesyłki paczkomatowej przy większych zakupach o dużej objętości, szczególnie siana,duże trociny, żwirek itp. Paczka pomimo zachowanej wymaganej wagi 25 kg może przekroczyć wymogi wymiarowe tj. 41 x 38 x 64 cm i wtedy zamówienie będzie musiało być zrealizowane w dwóch paczkach - koszt następnej paczki to kolejna kwota według cennika.

Uwaga: Paczki do odbioru w paczkomatach czekają na klienta 48 godzin, następnie wracają do nadawcy. Należy jednak pamiętac, że każdy zwrot jest liczony przez firmę kurierską jako normalna wysyłka.

Kolejna wysyłka opłaconego zamówienia, które nie zostało odebrane przez klienta i wróciło do nadawcy jest możliwe po opłaceniu przez zamawiającego kosztów powtórnej wysyłki.

Paczka kurierska:

Maksymalna waga paczki to 30 kg włączając w to wagę pudełka, opakowania, wypełniaczy. Najdłuższy bok nie może przekroczyć 120 cm, a suma 3 wymiarów (wysokość, szerokość, długość) nie może być większa niż 220 cm. Waga gabarytowa paczki liczona jest jako długość x szerokość x wysokość/ 6000 musi mieścić się w granicach 30 kg. Pakując zatem produkty w paczki jesteśmy zobligowani do spakowania ich w paczki  o odpowiednich wymiarach, spełniających wymagania firmy kurierskiej. 
Jeżeli zaistnieje sytuacja, w której dane zamówienie nie zmieści się w odpowiedni rozmiar pudełka, mimo tego, że jego waga nie przekracza 30 kg skontaktujemy się z Państwem w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. W takim wypadku za zgodą klienta na pokrycie kosztów drugiej paczki zamówienie jest realizowane do wysyłki.

Prosimy by zawsze sprawdzić w obecności kuriera czy przesyłka nie jest uszkodzona, w przypadku stwierdzenia uszkodzeń należy sporządzić wraz z kurierem protokół szkody, w przeciwnym wypadku reklamacja dotycząca uszkodzeń przesyłki nie będzie uwzględniana.